LECZENIE ŻYWIENIOWE I EDUKACJA

Leczenie żywieniowe z możliwością ustalenia spersonalizowanego jadłospisu dla osób z:

 • Nadwagą i otyłością
 • Nadciśnieniem tętniczym
 • Podwyższonym poziomem cholesterolu i triglicerydów
 • Alergiami i nietolerancjami pokarmowymi
 • Niedoborami pokarmowymi
 • Schorzeniami przewodu pokarmowego (żołądka, jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego)
 • Cukrzycą, Celiakią, Osteoporozą, Niedokrwistością , Dną moczanową
 • Chorobami nowotworowymi

Edukacja żywieniowa z możliwością ustalenia spersonalizowanego jadłospisu dla:

 • Kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią (mile widziane pary podczas wizyty)
 • Rodziców niemowląt i małych dzieci
 • Dzieci i młodzieży
 • Rodzin
 • Wegetarian
 • Sportowców

 

NADWAGA I OTYŁOŚĆ

Nadwaga i otyłość to nie tylko sprawa estetyki jak wielu sądzi, ale przede wszystkim olbrzymie ryzyko rozwoju poważnych chorób jak choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca typu 2 czy nowotwory. Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych połączona z wysiłkiem fizycznym na miarę Twoich możliwości pozwoli Ci skutecznie i bezpiecznie schudnąć bez szkodliwych następstw efektu jo-jo. Poszukamy wspólnie psychologicznych mechanizmów przybierania na wadze poprzez odpowiedzi na pytania typu – kiedy, gdzie i dlaczego jesz. Przekonam Cię, że skuteczne chudnięcie powinno być oparte na samoobserwacji i jednoczesnej eliminacji popełnianych błędów żywieniowych a nie ćwiczeniu silnej woli. W drodze do celu pomoże Ci prowadzenie opracowanego przeze mnie dzienniczka samoobserwacji. Badania wykazują, że osoby prowadzące notatki w trakcie zmiany nawyków żywieniowych i odchudzania osiągają nawet 50% lepsze wyniki od tych, które nie korzystają z tej metody.

nadwaga

PROFILAKTYKA I LECZENIE CHORÓB DIETOZALEŻNYCH

profilaktyka-01

Zdrowie w ogromnym stopniu zależy od stylu życia a szczególnie od tego, co jemy. Obecnie dzięki intensywnemu rozwojowi dietetyki, można bardzo precyzyjnie określić sposób odżywiania najkorzystniejszy dla zdrowia. Wiele osób obserwując pierwsze objawy chorobowe sięga po leki, co często nie daje oczekiwanych efektów. Przekonam Cię, że poprzez zmianę nawyków żywieniowych i wdrożenie spersonalizowanego jadłospisu szybko osiągniesz poprawę stanu zdrowia.  Otrzymasz zestawienie produktów zalecanych i przeciwskazanych w danym schorzeniu, aby samodzielnie komponować dietę. Szczególną uwagę poświęcam chorobom cywilizacyjnym na tle miażdżycy takim jak nadciśnienie tętnicze, zawały serca w wyniku, których umiera blisko połowa Polaków. Prowadzę edukację żywieniową pacjentów chorych na cukrzycę układając im dietę w zależności od rodzaju stosowanej insuliny, osteoporozę, nowotwory, cierpiących z powodu niedokrwistości, schorzeń przewodu pokarmowego, dny moczanowej itd.

SPERSONALIZOWANY JADŁOSPIS

Spersonalizowany jadłospis jest doskonałym narzędziem służącym szybkiej zmianie nawyków żywieniowych poprzez trzymanie się wyznaczonego schematu. Na podstawie Twojego wieku, płci, wzrostu, masy ciała, poziomu aktywności fizycznej i ogólnego stanu zdrowia przygotuję jadłospis w pełni pokrywający Twoje zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Szczegółowo omówimy Twoje preferencje żywieniowe, możliwość przygotowywania posiłków, żywienie poza domem, umiejętności kulinarne, aby dieta była idealnie dostosowana do Twoich potrzeb.  Jadłospis będzie tak skomponowany, aby wykluczyć interakcje pomiędzy przyjmowanymi lekami a żywnością. Otrzymasz 7 różnorodnych zestawów składających się ze śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji oraz listę wymienników, aby w przyszłości na ich podstawie móc samemu komponować posiłki i dzięki temu utrwalać prawidłowe nawyki żywieniowe. To nie jest jadłospis na 7 dni, możesz go stosować do momentu osiągniecia zamierzonego celu i przyjąć go za wzór swojej diety.

dziennik-foto

BADANIE SKŁADU CIAŁA

akern_bia_101-460×305

Badanie składu ciała dokonywane jest w oparciu o metodę impedancji bioelektrycznej (BIA) z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury medycznej AKERN BIA 101. Uzyskane pomiary pozwalają na ocenę składu ciała oraz stanu odżywienia i nawodnienia badanej osoby. Umożliwiają dobór diety i aktywności fizycznej dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz monitorowanie postępów podczas całego procesu zmian służących poprawie zdrowia na czele z odchudzaniem. W wyniku pomiarów dowiesz się jak zmienia się Twoja masa mięśniowa i masa tkanki tłuszczowej, co pozwoli ocenić prawidłowość procesu odchudzania. Sprawdzimy zawartość wody zewnątrz i wewnątrzkomórkowej warunkującej właściwy przebieg procesów przemiany materii. Zarówno niedobór jak i nadmiar wody w organizmie jest sytuacją niekorzystną prowadząca do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Na podstawie pomiaru podstawowej przemiany materii określę Twoje dobowe zapotrzebowanie na kalorie. Poznaj swoje ciało!

CIĄŻA

Kobiety planujące ciążę, kobiety w ciąży i karmiące piersią

Już na etapie planowania ciąży zadbaj o swoją dietę. To czas, aby przyszłemu dziecku zapewnić to, co najlepsze. Niedobory lub nadmiar podaży energii i składników odżywczych przed i w czasie ciąży negatywnie wpływają na rozwój komórek, tkanek i narządów dziecka, co predysponuje jego organizm do przyszłych chorób w szczególności otyłości, cukrzycy typu 2 czy chorób sercowo-naczyniowych. Podpowiem i nauczę Cię jak komponować posiłki, aby jeść dla dwojga a nie za dwojga. Wskażę, które suplementy należy bezwzględnie przyjmować, a które powinny być indywidualnie dobrane w zależności od nawyków żywieniowych i przynależności do grupy ryzyka. Zapoznam Cię z korzyściami zarówno dla Ciebie jak i dziecka wynikającymi z karmienia piersią i zadbam o Twoją dietę w tym okresie. Nie zapomnę o aktywności fizycznej, która umożliwi Ci szybki powrót do formy po porodzie.

ciaza2

NIEMOWLĘTA I DZIECI DO 3 ROKU ŻYCIA

arbuz2

Okres ciąży, niemowlęcy i wczesne dzieciństwo to najbardziej wrażliwe momenty w życiu organizmu ludzkiego. Te 1000 pierwszych dni to czas programowania żywieniowego, czyli ogromnego wpływu żywienia na zdrowie dziecka, długość i jakość jego życia oraz przyszłą podatność organizmu na choroby przewlekłe jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy otyłość. Czy wiesz, że 100% dzieci do 3 roku życia spożywa za mało warzyw, 90% za dużo soli a 80% za dużo cukru, za mało wapnia i witaminy D. A jak jest w przypadku Twojego dziecka? Czy jego dieta jest zbilansowana tzn. dostarcza wszystkich składników w odpowiednich proporcjach oraz bezpieczna, czyli wolna od zanieczyszczeń metalami ciężkimi, pestycydami, toksynami oraz azotanami i azotynami? Czy widzisz różnice pomiędzy jogurtem o smaku truskawkowym a jogurtem z truskawkami?  Nie zostawię Cię bez odpowiedzi na te pytania. Jak widzisz rodzice mają realny wpływ na zdrowie swojego dziecka.

DZIECI I MŁODZIEŻ

Żywienie dzieci i młodzieży powinno zapewniać prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy oraz minimalizować ryzyko chorób dietozależnych w późniejszym okresie życia. Czy wiesz, że ponad 22% dzieci w Polsce ma nadwagę i otyłość, że długość i jakość snu oraz ilość czasu spędzanego przy komputerze zalicza się do czynników ryzyka otyłości? Czy potrafisz ocenić czy dotyczy to Twojego dziecka? Dzieci w wyniku dorastania stają się coraz bardziej niezależne, zaczynają mieć swoje poglądy na temat żywienia, aktywności fizycznej, zdrowia. Spędzając coraz więcej czasu poza domem dokonują wyboru i zakupu posiłków i przekąsek. Niestety nie są to właściwe wybory, bo blisko 50% uczniów deklaruje, że kilka razy w tygodniu spożywa słodycze typu batony, żelki, herbatniki i słodkie napoje. Zatem na tym etapie edukacja na temat odżywiania się i zdrowia staje się priorytetem w ich prawidłowym rozwoju i zaprocentuje w ich całym dorosłym życiu.

mlodziez2

ZDROWE ODŻYWIANIE CAŁEJ RODZINY

rodzina2

Tak naprawdę edukacja żywieniowa powinna dotyczyć całej rodziny. O wiele łatwiej wprowadzać prawidłowe nawyki żywieniowe, jeśli są one stosowane przez wszystkich członków rodziny, którzy się wzajemnie wspierają i motywują do zmian. Badania wykazują, że w rodzinach, w których rodzice mają nadmierną masę ciała, dzieci są prawie dwukrotnie bardziej zagrożone otyłością w porównaniu z rodzinami gdzie ten problem nie występuje. Dlatego zapraszam na wspólną wizytę mamę, tatę, babcię, dziadka i oczywiście dzieci.  Nauczę Was zasad prawidłowego odżywiania i zmotywuję do wspólnego spędzania czasu w ruchu a nie przed telewizorem. Dopomogę jak z gąszcza artykułów spożywczych wybrać te najbardziej wartościowe, jak czytać i interpretować informacje na etykietach, jak przechowywać żywność. Zaproponuję zdrowy jednodniowy jadłospis dla całej rodziny tak abyście mogli bez trudu rozpocząć zmiany służące poprawie zdrowia.

DAJ SIĘ PORUSZYĆ!

Aktywność fizyczna jest nam niezbędna nie tylko do utrzymania prawidłowej masy ciała, ale do stymulowania prawidłowego działania wszystkich układów jak: kostny, mięśniowy, krążenia w tym krążenia mózgowego czy pokarmowego. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła, że bezruch stał się czwartym wiodącym czynnikiem ryzyka zgonu. Wspólnie opracujemy tygodniowy plan aktywności fizycznej dostosowany do Twoich możliwości zdrowotnych i czasowych. Korzyści płynące z ruchu są niezaprzeczalne, dlatego daj się poruszyć!. Niech regularne ćwiczenia będą dla Ciebie przyjemnością i zarazem celem.

Zapraszam moich pacjentów do wspólnego biegania. Spotkajmy się, choć raz w tygodniu w dogodnym dla Nas terminie. Jest to oferta bezcenna.

bieganie2